Zamknij

Pociąg zatrzymany na dworcu w Warszawie. Jest podejrzenie koronawirusa?

06.03.2020 13:46
Zatrzymany pociąg w Warszawiea
fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK (zdjęcie ilustracyjne)

Na Dworcu Centralnym w Warszawie zatrzymano pociąg z powodu niepokojącego stanu zdrowia jednego z pasażerów. Onet nieoficjalnie podaje, że zgłaszający był zaniepokojony napadem kaszlu u swojego współpasażera. Podróżujący przestraszył się, że może on mieć koronawirusa.

Na stacji Warszawa-Centralna zatrzymany został pociąg EIC relacji Kołobrzeg-Kraków; doszło do interwencji służb na wniosek podróżnego, który zaobserwował złe samopoczucie u współpasażerów - poinformowała Katarzyna Grzduk rzeczniczka PKP Intercity.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Po zawiadomieniu służb podróżny udał się do drużyny konduktorskiej poinformować o zaistniałej sytuacji. "Nasi pracownicy w tym momencie czekają na dalsze wytyczne ze strony służb, czy ten pociąg może pojechać dalej" - poinformowała rzeczniczka.

Zobacz także

Pociąg powinien odjechać z Dworca Centralnego o godz. 11.42. Jednak wciąż stoimy. Zamiast tego usłyszeliśmy przez głośniki, że wszystkie drzwi pociągu zostały zablokowane i że czekamy na służby sanitarne. Od tej pory nikt nie informuje pasażerów, co się dzieje i co dalej. Nikt nie może wyjść z pociągu, ani do niego wejść

- powiedziała Onetowi jedna z pasażerek tego pociągu.

Zobacz także

Na miejscu zjawili się pracownicy sanepidu, policjanci, a także strażnicy ochrony kolei. Zgłaszający zadzwonił po służby, gdy zmartwił się napadem kaszlu mężczyzny przebywającego w wagonie restauracyjnym. Przestraszył się, że pasażer może być zarażony koronawirusem.

Aktualizacja:

Pociąg zatrzymany na Dworcu Centralnym w Warszawie relacji Kołobrzeg-Kraków odjechał ze stacji z opóźnieniem - wynika z informacji dla pasażerów opublikowanej na stronie infopasazer.intercity.pl.

RadioZET.pl/PAP/Onet

C