Zamknij

Policja zastała go w stroju jednorożca. Usłyszał 13 zarzutów

10.03.2020 15:42
Usłyszał 13 zarzutów
fot. KPP dla powiatu warszawskiego zachodniego

Mundurowi w zeszłym miesiącu otrzymali zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego. Aparat miał zainstalowaną aplikację umożliwiającą dokonywania płatności. Policjanci ze Starych Babic i Ożarowa ustalili osobę odpowiedzialną za to przestępstwo.

Gdy śledczy zapukali do mieszkania wynajmowanego na terenie Warszawy przez podejrzanego 29-latka, otworzyła jego współlokatorka. Wskazała ona pokój mężczyzny.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Policjanci na miejscu zastali zaskoczonego 29-latka ubranego w strój jednorożca. W pokoju była także kobieta siedząca przy stole. Obok niej leżało lusterko, na którym widoczny był rozsypany biały proszek. Badanie wykazało, że jest to amfetamina.

Zobacz także

Jak się okazało, kobieta przebywała nielegalnie na terytorium RP — została przekazana funkcjonariuszom Straży Granicznej. Natomiast podejrzany mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie kolejnych pokrzywdzonych i przedstawienie mężczyźnie łącznie 13 zarzutów. 29-latek odpowie za włamanie na konto bankowe pokrzywdzonego i kradzież pieniędzy oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem, a także za kradzież portfela z dokumentami oraz kradzież sprzętu komputerowego i elektronarzędzi po uprzednim włamaniu się do zaparkowanego samochodu, oraz za posiadanie środków odurzających

- przekazała Ewelina Gromek-Oćwieja z KPP dla powiatu warszawskiego zachodniego.

Zobacz także

Sąd zastosował wobec pokrzywdzonego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższe trzy miesiące 29-latek spędzi w jednostce penitencjarnej.

Sprawa jest rozwojowa, a do policjantów docierają kolejni pokrzywdzeni przestępczym procederem mężczyzny. W najbliższym czasie obywatel Ukrainy usłyszy kolejne zarzuty

- poinformowała Ewelina Gromek-Oćwieja.

RadioZET.pl/KPP dla powiatu warszawskiego zachodniego