Zamknij

Warszawa w czołówce najbogatszych regionów w Unii Europejskiej

06.03.2020 13:00
Warszawa
fot. Shutterstock

Stolica Polski znalazła się na liście 20 najbogatszych regionów Polski — tak wynika z danych Eurostatu za rok 2018. Na czele listy Londyn. Zaskoczeni?

Jak się okazuje, jednym z najbogatszych regionów UE jest... Warszawa. W 2018 roku awansowana na 18. miejsce. W 2017 zajmowała 19. Wskaźnik PKB per capita wyniósł w stolicy 156 procent średniej unijnej. W Polsce żaden inny region nie jest bliski nawet przeciętnego poziomu bogactwa w Unii Europejskiej.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Według raportu najbogatszym regionem UE w 2018 roku był Londyn Zachodni. Na drugim miejscu znalazł się Luksemburg. Podium zamyka, południowy, wschodni i środkowy region Irlandii. Tuż za nimi jest także Hamburg w Niemczech i czeska Praga. Najbiedniejsze regiony to natomiast wyspa Majotta (morskie terytorium Francji). Tuż za nią kilka regionów Bułgarii, Rumunii oraz węgierski Észak-Alföld.

Zobacz także

Warto dodać, że statystka unijnego biura statystycznego bierze pod uwagę nominalny Produkt Krajowy Brutto na mieszkańca, ale także różnice w poziomie cen między poszczególnymi krajami.

RadioZET.pl/TVN Biznes