Zamknij

Rzecznik MZ: Warszawa od soboty - niemalże z pewnością - w żółtej strefie

07.10.2020 11:25

Warszawa od soboty najprawdopodobniej w żółtej strefie. Zarówno stolica, jak i Mazowsze w ostatnich dniach były liderami pod względem dobowej liczby zakażeń.

Koronawirus w Warszawie
fot. East News/ANDRZEJ STAWINSKI

Koronawirus w Warszawie nie odpuszcza. Stolica od soboty trafi najprawdopodobniej do żółtej strefy. W środę, 7 października informację przekazało Ministerstwo Zdrowia na zwołanej w środę konferencji prasowej. Dla warszawiaków oznacza to więcej obostrzeń oraz restrykcji

Warszawa w żółtej strefie

Resort zdrowia poinformował, że Warszawa na 99,9% znajdzie się od soboty w żółtej strefie. Oznacza to dodatkowe obostrzenia w tym regionie, które będą obowiązywać w stolicy od 10 października.

Nie ma co ukrywać, że na 99 proc. Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia

Mieszkańcy Warszawy, a także wszyscy przyjezdni będą mieli m.in. obowiązek zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej także na zewnątrz (ta restrykcja dotyczy zarówno strefy żółtej, jak i czerwonej). Jakie jeszcze obostrzenia będą obowiązywać w Warszawie?

Żółta i czerwona strefa: obostrzenia

W strefie żółtej można organizować targi i konferencje, ale obowiązuje limit jednej osoby na 4 m kw. Na siłowniach limit ten wynosi: jedna osoba na 7 m kw. Obłożenie kin wynosi 25 proc. widowni. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 75 osób także z wyłączeniem obsługi.

Zobacz także

Natomiast obostrzenia w czerwonej strefie to m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach jedna osoba może przebywać na 10 metrach kwadratowych. Pojemność kin przewidziano na 25 proc. publiczności, a kościołów na 50 proc. obłożenia budynku. W weselach i innych uroczystościach rodzinnych może brać udział 50 osób (z wyłączeniem obsługi). Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywania nosa i ust.

loader

RadioZET.pl/PAP