Zamknij

Warszawa zaoszczędziła miliony. Wszystko dzięki zimie, której nie ma

20.02.2020 12:36
Warszawa zaoszczędziła miliony. Wszystko dzięki zimie, której nie ma
fot. East News/Karol Makurat

Stolica zaoszczędziła 60 milionów złotych dzięki temu, że tej zimy nie spadł śnieg. Pieniądze były przeznaczone na odśnieżanie ulic. W tym roku jeszcze nie było takiej potrzeby.

Tę zimę zapamięta wielu warszawiaków. A wszystko przez to, że więcej w niej jesieni, czy też wiosny. Śnieg spadł zaledwie kilka razy. Co więcej — metereolodzy nie zapowiadają w najbliższym czasie śnieżyc. Dzięki temu stolica zaoszczędziła 60 milionów złotych.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Jednak Zarząd Oczyszczania Miasta zapewnia, że "jest w ciągłej gotowości, jednak wykonawcy otrzymują wynagrodzenie tylko za konkretne wykonane prace, a nie półroczną gotowość do ich podjęcia – przekazała w rozmowie z Radiem Dla Ciebie Magdalena Niedziałek.

Zobacz także

ZOM w Warszawie odpowiada za utrzymanie 1500 km ulic oraz 3,5 mln metrów kwadratowych terenów przeznaczonych dla pieszych.

W tym sezonie wyjazdów posypywarek było 11. O tej porze rzeczywiście jest to niedużo, ponieważ w zeszłym sezonie o tej porze mieliśmy już 40 wyjazdów posypywarek, dwa sezony temu 36

- poinformowała Magdalena Niedziałek z ZOM.

Zobacz także

W tym sezonie stolica wydała 20 mln złotych z zaplanowanych 80 mln.. Zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na ten sam cel na kolejny sezon.

RadioZET.pl/RDC