Zamknij

15-latka kilkukrotnie raniła nożem swoją matkę. Krzyczała "zabiję cię"

02.03.2021 06:38
15-latka raniła nożem swoją matkę
fot. Shutterstock

Policjanci z północnopraskiej komendy zatrzymali 15-latkę, która kilkakrotnie raniła matkę nożem kuchennym - poinformowała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Dodała, że 15-latka została na trzy miesiące umieszczona w schronisku dla nieletnich.

Warszawa. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. - Funkcjonariusze północnopraskiego wydziału ds. nieletnich przyjęli zawiadomienie od mieszkanki Pragi-Północ o ugodzeniu nożem - powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową mł. asp. Irmina Sulich.

Warszawa. 15-latka kilkukrotnie raniła nożem swoją matkę

- Jak się okazało, sprawcą tego przestępstwa była jej 15-letnia córka, która w chwili wzburzenia sięgnęła po nóż kuchenny i kilkukrotnie zraniła matkę w rękę, wykrzykując słowa "zabiję cię" - przekazała. Wskazała przy tym, że według ustaleń śledczych 15-latka już wcześniej sprawiała problemy wychowawcze

W ciągu kilku miesięcy zniszczyła sprzęt elektroniczny m.in. telefony komórkowe, laptopy o łącznej wartości prawie 7 tysięcy złotych

Irmina Sulich

- 15-latka została zatrzymana zaledwie chwilę po zdarzeniu przez wywiadowców z Targówka, po czym została umieszczona w policyjnej izbie dziecka - dodała Sulich. Nieletnia w związku z tym, że dopuściła się usiłowania zabójstwa oraz uszkodzeń mienia została przesłuchana w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego.

 Decyzją sądu została umieszczona na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich. - Całość materiałów skierowano z wnioskiem o wszczęcie postępowania do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym dla Warszawy Pragi Północ - podsumowała policjantka.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP