Zamknij

Atak neonazistów w centrum Warszawy. Policja zatrzymała drugiego sprawcę

25.12.2019 11:42
Warszawa
fot. Facebook/Food Not Bombs

Policjanci zatrzymali drugiego z mężczyzn podejrzewanego o udział w zdarzeniu, do którego doszło 22 grudnia przed wejściem do stacji metra Centrum - przekazał podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji. Chodzi o atak na wolontariuszy rozdających posiłki potrzebującym.

W niedzielę, 22 grudnia, członkowie organizacji Food Not Bombs (FNB) rozdawali przed wejściem do stacji metra Centrum posiłki potrzebującym. Na nagraniu umieszczonym na koncie FNB na Facebooku widać, jak trzech mężczyzn podchodzi do osób związanych z tą organizacją i niszczy im baner. "Oblano nas gazem, poszarpano oraz zwyzywano" - podali na Facebooku działacze.

Chłopcy agresywnie mówili, że pomagamy nierobom i nieudacznikom oraz, że oni kochają wojnę i hitlera (sic!) dlatego są przeciwni naszej akcji. Następnie przeszli do czynów. Zaatakowani zostali również przypadkowi przechodnie. Pobity i zagazowany został mężczyzna, który zareagował na to jak neo-naziści zaczepiali ludzi i hajlowali w metrze

- napisali w swoim poście działacze Food Not Bombs. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 16-letniego mężczyznę, który miał zaatakować społeczników.

- Policjanci zatrzymali drugiego z mężczyzn podejrzewanych o udział w ataku w centrum Warszawy -  przekazał w środę redakcji RadioZET.pl Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. - To 22-latek, z którym dzisiaj zostaną wykonane niezbędne czynności, a jutro zostanie doprowadzony do prokuratury - uściślił też w rozmowie z PAP.

Zobacz także

Policjant dodał, iż poinformował również, że funkcjonariusze ustalili dane trzeciego mężczyzny biorącego udział w napaści, a jego zatrzymanie jest jedynie kwestią czasu. 

RadioZET.pl/PAP/Facebook