Zamknij

Poważna awaria wodociągowa w stolicy. Zalana ulica, część mieszkańców bez wody

Magdalena Barszczak
13.08.2020 08:29
awaria wodociągowa w Warszawie
fot. PAP/Marcin Obara

Awaria wodociągowa na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z ulicą Popularną. Zalana była ulica i parkingi pobliskich biurowców. Wody nie ma część mieszkańców Włoch, Ursusa, Piastowa i Pruszkowa. Miasto podstawiło beczkowozy.

Jak podaje tvnwarszawa.pl, woda zalała jezdnię Alej Jerozolimskich w kierunku wyjazdu z Warszawy. Jak przekazał reporter portalu, w niektórych miejscach poziom wody sięgał kolan. Na miejsce przyjechali pracownicy wodociągów, którzy próbowali zakręcić dopływ wody - poinformował.

Zobacz także

Awaria wodociągowa w Warszawie. Problem z dostawą wody

Strażacy odpompowywali wodę, która nagromadziła się w podziemnym parkingu obok biurowca.

Przed godziną 8 wodociągowcom udało się zakręcić wodę. Przyjechała również koparka, która usuwała nagromadzony w wyniku awarii piasek.

W wyniku awarii wystąpił problem z dostawą wody. Według relacji rzecznika prasowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie Marka Smółki, nastąpiła poważna awarii magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego. Problem z wodą w kranach mogą mieć mieszkańcy Włoch i Ursusa, Piastowa i Pruszkowa.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o utrudnieniach w ruchu. Nie ma możliwości skrętu z Alej Jerozolimskich w Popularną. 

Linie 187, 517, 717 jadące w kierunku Ursus-Niedźwiadek / Ogińskiego kursują z pominięciem przystanku Popularna 02. Linie 127, 178, 191 jadące w kierunku Nowe Włochy/PKP Ursus/Regulska kursują ulicami: Al. Jerozolimskie – Łopuszańska (zawrotka) – Al. Jerozolimskie – Popularna do swojej trasy bez ominięcia przystanku. Linie 228 oraz 328 kursują bez pominięcia przystanków

- podano na stronie ZTM.

Utrudnienia - przynajmniej dla kierowców - niedługo powinny się zakończyć. Dłużej mogą potrwać problemy z dostawami wody dla mieszkańców wymienionych dzielnic i miejscowości. Jak wyjaśnił rzecznik MPWiK, przerwy w dostawach mogą trwać albo do popołudnia, albo do wieczora, albo nawet do piątku rano. Informacje na ten temat będą aktualizowane na stronie MPWiK.

Pracujemy pełnymi siłami. Na miejsce, gdzie mieszkańcy mają wstrzymane dostawy wody, zostały wysłane beczkowozy. Częściowo udało nam się ominąć tę awarię dostawami i część mieszkańców będzie miała wodę lub będzie to woda o niższym ciśnieniu

- powiedział Smółka.

Przyczyny awarii nie są jeszcze znane.

Zobacz także

Miasto podstawia beczkowozy

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie po poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego podstawiło beczkowozy m.in. w Ursusie, Pruszkowie i gminie Michałowice.

Beczkowozy, które mają zapewnić wodę mieszkańcom do czasu zakończenia awarii, podstawiane są w pięciu lokalizacjach w Pruszkowie: ul. Emancypantek róg Lalki, ul. Platynowa róg Zgody, ul. Antka róg Placówki, ul. Sienkiewicza 1D oraz ul. Bolesława Prusa 35. W Piastowie beczkowozy staną przy ul. Łukasińskiego, przy AWAKU os. Ogińskiego, i przy ul. Piłsudskiego 56.

W Gminie Michałowice dwa mają stać natomiast przy szkole, przy ul. Szkolnej 15 oraz przy ul. Mickiewicza, pomiędzy ul. Spacerową a 11-go Listopada. Jeden beczkowóz ma stać w Regułach, przy ul. Wiejskiej na rogu Krótkiej, i jeden w Opaczy-Kolonii - przy ul. Centralnej przy WKD.

Wody nie mają także mieszkańcy warszawskiego Ursusa. Beczkowozy podstawiane tam są w pięciu lokalizacjach: ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego, ul. Wojciechowskiego 37, ul. Magnacka 3, ul. Ryżowa 48 i ul. Warszawska 59.

Jak podało MPWiK, z uwagi na upały staną także cztery beczkowozy mobilne, z których woda nadaje się do picia bezpośrednio, bez przegotowania. Mają być przy ul. Posąg 7 Panien i ul. Bohaterów Warszawy w Ursusie, przy ul. Zbocze we Włochach, a także obok przedszkola przy ul. Szkolnej 13 w Michałowicach.

Zobacz także

RadioZET.pl/tvnwarszawa.pl/PAP