Zamknij
pożar kamienicy na Gocławku
7 Zobacz galerię
fot. PAP/Piotr Nowak

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło na warszawskiej Pradze-Południe na Gocławku. Ogień, który zajął kamienicę, gasiło 18 zastępów strażackich. Jedna osoba nie żyje. Z budynku ewakuowano wszystkich lokatorów.

Do pożaru kamienicy na warszawskiej Pradze-Południe doszło w sobotę wieczorem. Zgłoszenie funkcjonariusze otrzymali o godz. 19.23. Paliło się mieszkanie na drugim piętrze budynku przy ul. Kresowej na Gocławku.

- Z budynku ewakuowano wszystkich lokatorów, czyli około 50 osób - przekazał PAP kpt. Wojciech Kapczyński z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Warszawa. Pożar na Pradze-Południe. Znaleziono ciało

Gdy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy straży pożarnej, płomienie wychodziły przez okna mieszkania. - Niestety w trakcie przeszukania lokalu natrafiano na zwęglone ciało człowieka - przekazał strażak.

Z ogniem walczyło 18 zastępów PSP i OSP. Kpt. Kapczyński relacjonował, że strażacy próbują jak najszybciej dotrzeć do wszystkich zarzewi ognia. Używają trzech drabin i podnośnika hydraulicznego. - Próbujemy dotrzeć zarówno od środka, jak i od góry - wyjaśnił strażak.

Informacje o pożarze kamienicy wcześniej podał TVN Warszawa. Według informacji portalu miasto zapewniło ewakuowanym miejsca w hotelu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Ziemska

C