Zamknij

Kobieta z 4-letnim dzieckiem wpadli pod koła ciężarówki. Trafili do szpitala

17.11.2020 19:22
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Dramatyczny wypadek na Białołęce w Warszawie miał w miejsce we wtorek po godzinie 17.00. Przechodząc przez pasy, kobieta z 4-letnim dzieckiem wpadli pod koła nadjeżdżającej ciężarówki. Oboje trafili do szpitala - przekazała policja.

Tragiczny wypadek w Warszawie. Po południu, w rejonie skrzyżowania z ulicą Kobiałka (Białołęka) ciężarówka potrąciła kobietę i dziecko. Oboje trafili do szpitala - przekazał we wtorek Polskiej Agencji Prasowej Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

O godzinie 17.21 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Płochocińskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Kobiałka pojazd ciężarowy marki DAF potrącił kobietę i czteroletnie dziecko - powiedział policjant. Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych. Kobieta i dziecko trafili do szpitala.

Zobacz także

Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Jak powiedział dyżurny, mężczyzna skręcał w prawo, więc mógł mieć zielone światło i w tym samym momencie osoby przechodzące również mogły mieć zielone światło. Zastrzegł przy tym, że na miejscu wypadku obecna jest policja i funkcjonariusze wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia. Jak z kolei przekazał Rutkowski w rozmowie z TVN Warszawa, 4-letnie dziecko nie odniosło ran.

Wypadek w Warszawie. Matka z dzieckiem wpadli po koła ciężarówki, trafili do szpitala

Jeśli chodzi o dziecko, nie odniosło ono obrażeń. Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Kierowca ciężarówki wykonywał manewr skrętu w prawo. Twierdził, że miał zielone światło – powiedział dziennikarzom stacji policjant.

Zobacz także

Jak natomiast wynika z nieoficjalnych doniesień "Super Expressu", matka z dzieckiem przekraczali jezdnię w prawidłowy sposób i prawdopodobnie kierowali się do pobliskiego sklepu. W miejscu, gdzie doszło do wypadku, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Super Express/TVN Warszawa