Zamknij

Warszawa. Koronawirus u pracownicy stacji dializ. Trzaskowski apeluje do rządu

29.03.2020 22:20
Rafał Trzaskowski
fot. PAP

Dziś wykryto koronawirusa u pracownicy stacji dializ w Warszawie - poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. - Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia. Apeluję o natychmiastowe działania – sytuacja staje się dramatyczna - dodał.

"Dziś wykryto koronawirusa u pracownicy stacji dializ w Warszawie. Rząd musi natychmiast zapewnić testy pracownikom służby zdrowia! Bez testów musimy dziś wysłać kilkanaście pielęgniarek i kilkunastu lekarzy na kwarantannę. Apeluję o natychmiastowe działania – sytuacja staje się dramatyczna!" - napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze i Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jak poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik wojewody mazowieckiego, w województwie potwierdzono dotąd 461 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 40 w niedzielę. Liczba zgonów związanych z COVID-19 nie zmieniła się od soboty - zmarły dotąd cztery osoby.

Koronawirus w Warszawie i w całej Polsce

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała w niedzielę wieczorem, że w województwie mazowieckim hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 jest łącznie 725 osób, a objętych nadzorem epidemiologicznym jest 9 289 osób. W kwarantannie domowej przebywa natomiast 11 906 osób.

Zobacz także

Przypomnijmy również, że Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dotychczas 1862 przypadki zakażenia koronawirusem w skali całego kraju. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi natomiast 22 - dwie osoby zmarły w niedzielę (jak podaje resort, miały choroby współistniejące. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Twitter/PAP