Zamknij

Koronawirus w stołecznym liceum. Uczniowie i nauczyciele objęci kwarantanną

Magdalena Barszczak
08.09.2020 12:19
szkoła w dobie koronawirusa
fot. Julian Sojka/East News

Koronawirus w XXXV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa w Warszawie. Wszyscy uczniowie klas trzecich oraz ich nauczyciele zostali objęci kwarantanną - przekazał warszawski ratusz.

O zakażeniu koronawirusem ucznia w placówce przy ul. Zwycięzców 7/9 na Saskiej Kępie jako pierwsze poinformowało Radio Kolor.

Na portalu rozgłośni przytoczono relację jednego z rodziców. "Jak nam przekazał, rano w dzienniku elektronicznym pojawiła się informacja o wykryciu zakażenia i prośba, żeby nie posyłać dziś dzieci na lekcje" – czytamy.

Zobacz także

Koronawirus w liceum im. Bolesława Prusa w Warszawie

Dyrekcja zwróciła się do sanepidu o wyrażenie zgody na naukę w trybie zdalnym. Inspektor zalecił, że część uczniów oraz nauczycieli ma przejść kwarantannę. Będą korzystać z lekcji z domu. 

Doniesienia Radia Kolor potwierdziła Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza. 

W związku z wykryciem koronawirusa w liceum im. Bolesława Prusa wszyscy uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielami zostali poddani dziesięciodniowej kwarantannie, a lekcje odbywać się będą zdalnie

– przekazała PAP.

Jak dodała Gałecka, dyrekcja szkoły postępuje "zgodnie z decyzją i wytycznymi inspekcji sanitarnej".

To nie pierwszy przypadek koronawirusa w warszawskiej szkole ponadpodstawowej. Wcześniej informowano o wykryciu zakażenia w Liceum im. Klementyny Hoffmanowej przy ul. Hożej oraz w technikach przy ul. Krasnołęckiej i Bełskiej na Mokotowie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Kolor/PAP