Zamknij

Kiedy rozrywka i kultura wrócą nad Wisłę? Prezydent stolicy zabrał głos

Magdalena Barszczak
24.04.2020 16:52
bulwary wiślane w dobie koronawirusa
fot. Piotr Molecki/East News

Warszawa walczy z epidemią koronawirusa. Sezonowe atrakcje nad Wisłą w tym roku wyjątkowo nie rozpoczną się w maju. Warszawskie Linie Turystyczne zostały zawieszone, a nadrzeczne lokale i instytucje kultury są zamknięte do odwołania - poinformował w piątek stołeczny ratusz.

Warszawskie bulwary nad Wisłą wiosną i latem tętniły życiem. Nie wiadomo, czy tak będzie i w tym roku. Przypomnijmy, powszechny obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu dwóch metrów w przestrzeni publicznej obowiązuje również na Bulwarach Wiślanych. Dodatkowo tymczasowo obowiązuje tam zakaz spożywania alkoholu.

Zobacz także

Z powodu zagrożenia epidemicznego lokale i instytucje kultury są zamknięte do odwołania. Uzasadniając tę decyzję, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podkreślił, że ratusz w swoich działaniach kieruje się przede wszystkim troską o bezpieczeństwo oraz zdrowie warszawianek i warszawiaków.

Dziś nie potrafię odpowiedzialnie powiedzieć, kiedy nad Wisłę wrócą promy, rekreacyjne sporty wodne czy animacje. Gdy zagrożenie epidemiczne minie, będziemy mogli znów korzystać z atrakcji stolicy

- powiedział prezydent Warszawy.

Zobacz także

Zawieszone Warszawskie Linie Turystyczne. Zamknięte lokale i instytucje kultury

W tym sezonie zawieszone zostały również Warszawskie Linie Turystyczne, przede wszystkim z powodu ograniczeń związanych z liczbą osób w pojazdach komunikacji miejskiej wprowadzonych przez rząd.

Ratusz podkreślił ponadto, że zapowiadane przez władze centralne obostrzenia w wakacyjnej turystyce odbiją się również na liczbie gości, którzy w tym roku odwiedzą stolicę, a prognozowany niski stan wody w Wiśle może utrudnić regularną żeglugę. "Na Wiśle nie będzie więc promów, statku do Serocka, a na ulicach zabytkowych autobusów i tramwajów" - poinformowano.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Jak podkreślono, w związku z ograniczeniami, instytucje kultury, które działają nad Wisłą, są zamknięte do odwołania. Lokale gastronomiczne przymierzają się do otwarcia i obsługi "na wynos".

Gdy sytuacja wróci do normy, Dzielnica Wisła wraz z organizacjami pozarządowymi ma w planach organizację bezpłatnych spływów kajakowych, rejsów edukacyjnych, przyrodnicze spacery, treningi nordic walking, warsztaty ekologiczne oraz nadwiślańską grę plenerową

- podał ratusz.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP