Zamknij

Autobus spadł z mostu. Dramatyczne nagranie świadka z wypadku na S8

25.06.2020 18:10
Autobus linii 186 spadł z mostu
fot. Twitter screen. Źródło:Fakt24

Wypadek na S8 w Warszawie. Autobus linii 186 spadł z mostu Grota-Roweckiego na Wisłostradę. Nagranie z momentu tragedii opublikował portal Fakt24. 

Autobus komunikacji miejskiej linii 185 spadł z wiaduktu na Wisłostradę. Do tragicznego wypadku na trasie S8 w Warszawie doszło w czwartek po południu. Dwudziestokilkuletni kierowca autobusu był trzeźwy. Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku było zasłabnięcie mężczyzny - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Ofiara wypadku autobusu linii 186 to starsza kobieta w wieku około 70 lat. Wśród 18 poszkodowanych znalazła się dwójka osób niepełnoletnich, w tym 17-letnia dziewczyna, która do szpitala została zabrana śmigłowcem LPR.

Warszawa. Autobus spadł z mostu. Nagranie z momentu wypadku 

Nagranie z wypadku na moście Grota-Roweckiego w Warszawie opublikował Fakt24. Dziennikarzom portalu udało się również porozmawiać ze świadkami tragedii. 

Nie widzieliśmy hamowania. Pierwsze skojarzenie – kierowca zaspał, zasłabł. Autobus wskoczył na barierki. Nie mogliśmy się zatrzymać... O 12:38 wezwaliśmy służby. Zatrzymanie w tym miejscu było niemożliwe, bo samochody na S8 pędzą z dużą prędkością. To byłoby kolejne niebezpieczne zachowanie

- powiedziała pani Monika w rozmowie z Fakt24. 

Na miejsce wypadku udali się m.in. wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł i prezydent Warszawy . Trzaskowski poinformował, że w celu wyjaśnienia okoliczności wypadku zostanie powołana komisja - również z udziałem przedstawicieli miasta.

RadioZET.pl/Fakt24/PAP