Zamknij

Nie żyje zakażona koronawirusem pielęgniarka z Warszawy. Miała 37 lat

03.12.2020 11:52
Karetka
fot. Piotr Molecki/East News

Nie żyje 37-letnia pielęgniarka, która pracowała w Szpitalu Grochowskim w Warszawie. To kolejna ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego w Polsce. 

Pani Bogusława, pielęgniarka ze Szpitala Grochowskiego zmarła w środę 2 grudnia br. O śmierci kobiety poinformował w mediach społecznościowych Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. 37-latka była zakażona koronawirusem. ''Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje'' - czytamy na Facebooku OZZPiP.

Według opublikowanych przez OZZPiP informacji od początku listopada z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 17 pielęgniarek pracujących w placówkach, w których są struktury związku. Wśród ostatnich zmarłych są: 59-letnia pielęgniarka, która pracowała w Jeleniej Górze, 55-latka ze szpitala w Żarach oraz 57-latka z Braniewa.

Koronawirus w Polsce

Pierwszą ofiarą śmiertelną Covid-19 wśród medyków był 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Informację o jego śmierci przekazano 16 kwietnia 2020 roku.

Zobacz także

Ministerstwo Zdrowia w czwartek 3 grudnia poinformowało o 14 838 kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem, które zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarło 620 chorych. W Polsce testy laboratoryjne potwierdziły łącznie 1 mln 28 tys. 610 przypadków Covid-19. Od początku epidemii umarło 18 tys. 828 chorych, wyzdrowiało zaś 646 tys. 560.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN Warszawa