Zamknij

Wróciła ze spaceru do mieszkania. Na ścianie znalazła ptasznika olbrzymiego

17.08.2020 17:10
Pająk ptasznik olbrzymi na warszawskiej Pradze
fot. straż Miejska m.st. Warszawy/Twitter screen

Mieszkanka warszawskiego zupełnie nie spodziewała się takiego obrotu zdarzeń. Kobieta wyszła na spacer, a gdy wróciła do swojego mieszkania na ulicy Łukowskiej, w przedpokoju znalazła… olbrzymiego, egzotycznego pająka siedzącego na ścianie.

Warszawa. Stołeczni strażnicy miejscy przy pomocy specjalistycznego sprzętu odłowili pająka ptasznika olbrzymiego, który pojawił się w jednym z mieszkań na Pradze Południe. Pająk siedział na ścianie - poinformował w poniedziałek inspektor Jerzy Jabraszko z referatu prasowego warszawskiej SM.

Jak przekazał inspektor Jerzy Jabraszko pewna mieszkanka osiedla na Pradze Południe wróciła ze spaceru do domu przy ulicy Łukowskiej.

 - relacjonuje Jabraszko.

Strażnik dodał, że nieproszony gość chodził po ścianie w przedpokoju. "To nie był zwykły pająk, z którymi spotykamy się na co dzień. Kobieta na wszelki wypadek wycofała się na klatkę schodową i zadzwoniła po pomoc do straży miejskiej" - poinformował Jabraszko.

Zobacz także

Wyszła na spacer. Po powrocie w mieszkaniu zastała gigantycznego pająka

Przybyły na miejsce Ekopatrol bezpiecznie odłowił pająka przy pomocy specjalistycznego sprzętu i przetransportował do warszawskiego ogrodu zoologicznego. Tam potwierdzono, że w mieszkaniu kobiety pojawił się ptasznik olbrzymi, który najprawdopodobniej uciekł komuś z hodowli.

pająk1
pajak2
pajak3
pajak4
pajak5

fot. straż Miejska m.st. Warszawy

Zobacz także

Ptasznik olbrzymi to pająk, który należy do największych współcześnie żyjących pajęczaków. Rozpiętość odnóży dorosłej samicy dochodzi do nawet 30 centymetrów, a długość ciała mierzy do 10 cm.

Zobacz także

U ptasznika olbrzymiego dominuje ubarwienie czarne, ale spotyka się również osobniki brunatne, brązowe i szare. Ptasznik pokryty jest jasnymi włosami. Naturalnie występuje jedynie w Brazylii.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

RadioZET.pl/PAP