Zamknij

Po pół roku odnaleziono nastoletnią Wiktorię. Wynajęła mieszkanie z 45-latkiem

11.05.2020 10:44
odnaleziona Wiktoria M.
fot. Facebook

Policja z Piaseczna odnalazła zaginioną 17-letnią Wiktorię M., która 19 listopada wyszła do szkoły i nie wróciła do domu. Nastolatka została umieszczona w policyjnej izbie dziecka, skąd trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. W sprawie zatrzymano 45-letniego mężczyznę.

17-letnia Wiktoria zaginęła we wtorek 19 listopada. Dziewczyna wyszła rano do szkoły przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie, ale już do niej nie dotarła. Nie zabrała ze sobą żadnych rzeczy, które mogłyby wskazywać na chęć ucieczki.

"Wiktoria reaguje na imię Zuzia, bo tak mówiono na nią w domu. Ma około 160 cm wzrostu. Prawdopodobnie porusza się z Michałem M. Ma on także około 160 cm i około 50 lat. Oboje często farbują włosy. Zuzia nie wzięła ze sobą żadnych podstawowych rzeczy z domu, które mogłyby wskazywać, że ucieczka była planowana" - pisali bliscy zaginionej w grudniu 2019 roku.

Zobacz także

Jak podaje portal piasecznonews.pl, babcia 17-latki zastanawiała się nad wynajęciem detektywa, który pomógłby w ustaleniu miejsca pobytu wnuczki. Na szczęście dziewczyna się odnalazła.

"17-letnią Wiktorię odnaleźli kryminalni z Piaseczna na terenie Warszawy" - poinformował Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Była w towarzystwie dorosłego mężczyzny.

Zobacz także

Zaginiona 17-latka odnaleziona po ponad pół roku. 45-latek ją rozpijał

Wiktoria miała poznać Michała M. w wieku 16 lat, w ostatniej klasie gimnazjum. Jak informuje Super Express, dziewczyna odwiedzała jego córki. Mężczyzna omotał 17-latkę do tego stopnia, że znikała z lekcji, aby się z nim spotkać.

Rok temu M. miał tak upić nastolatkę, że trafiła do szpitala z 3 promilami alkoholu we krwi. Policjanci zastali dziewczynę w jego łóżku. Mimo tego wydarzenia dziewczyna nie zerwała kontaktu z M., a w listopadzie słuch o niej zaginął.

Funkcjonariusze ustalili, że dziewczyna wraz z 45-letnim mężczyzną wynajęła mieszkanie w Warszawie. Nastolatka została umieszczona w policyjnej izbie dziecka. Policjanci złożyli do sądu rodzinny wniosek o wydanie nakazu umieszczenie nieletniej w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Jej 45-letni znajomy został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Jest on podejrzewany między innymi o rozpijanie małoletniej, a także o kradzież.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

RadioZET.pl/KPP Piaseczno/SE/piasecznonews.pl