Zamknij

Warszawa. Pijany Ukrainiec chodził po plaży. Trzymał w ręku zakrwawiony nóż

04.08.2020 13:25
Straż Miejska
fot. strazmiejska.waw.pl

Pijany mężczyzna z nożem w dłoni chodził wieczorem po jednej z plaż nad Wisłą. Wystraszeni plażowicze powiadomili strażników miejskich, którzy z kolei poprosili o interwencję patrol policji. 35-letni obywatel Ukrainy został już zatrzymany. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na terenie nadwiślańskiej plaży "Poniatówka", blisko Mostu Poniatowskiego oraz Stadionu Narodowego. Do patrolujących ten teren strażników miejskich podeszło dwóch mężczyzn. Zdenerwowani poinformowali funkcjonariuszy, że po plaży, wymachując zakrwawionym nożem, porusza się mężczyzna, którego ubranie również było we krwi. 

Straż Miejska
fot. strazmiejska.waw.pl
Nóż
fot. strazmiejska.waw.pl

Strażnicy natychmiast podjęli interwencję i powiadomili o zagrożeniu przebywający w pobliżu patrol policji. Funkcjonariusze wspólnie odnaleźli mężczyznę w chwili, gdy zaczepiał wypoczywających na plaży ludzi. Po odebraniu mu noża, wyprowadzeniu z plaży i umieszczeniu w przedziale przewozowym radiowozu, wezwano pogotowie ratunkowe.

Zobacz także

Mężczyzna został też poddany badaniu na trzeźwość. Wynik badania, wynoszący 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu sprawił, że 35-letniego obywatela Ukrainy odwieziono do warszawskiej izby wytrzeźwień.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/strazmiejska.waw.pl