Zamknij

Warszawa. Płacz dziecka zaniepokoił strażników. Dokonali szokującego odkrycia

26.07.2021 16:39
Dziecko w wózku
fot. ilustracyjne. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pijani rodzice leżeli na chodniku, a obok stał wózek z ich 2-letnim synem. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na Jelonkach. Interweniowali strażnicy miejscy. 

W sobotę tuż po godzinie 22 patrolujący jedno z osiedli na warszawskich Jelonkach usłyszeli płacz dziecka. - Zwróciło to uwagę strażników, którzy natychmiast pobiegli w tym kierunku - powiedział w rozmowie z PAP Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej w Warszawie

Gdy przybyli na miejsce, zobaczyli dwójkę dorosłych leżących na chodniku. Obok stał wózek z 2-letnim chłopczykiem, który głośno płakał. - Para była tak pijana, że nie byli stanie wstać ani utrzymać się na nogach - przekazał strażnik.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że 42-letni mężczyzna i kobieta są rodzicami chłopca. Natychmiast wezwano patrol policji, który wykonał badanie alkomatem. - Okazało się, że kobieta ma ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a mężczyzna 3,4 promila - wskazał Jabraszko. Sprawą zajęli się policjanci, którzy zabrali pijanych rodziców i zapewnili opiekę chłopcu. 

RadioZET.pl/PAP