Zamknij

Pogrzeb brutalnie zamordowanej Kornelii. Żałobników spisała policja

18.05.2020 21:30
pogrzeb Kornelii z Piaseczna
fot. Jan Bielecki/East News

Brutalnie zamordowana 16-letnia Kornelia spoczęła na Cmentarzu Komunalnym w Piasecznie. Po pogrzebie grupka żałobników protestowała pod urzędem miejskim "przeciwko bierności policji".

16-letnia Kornelia została zamordowana z zimną krwią przez Patryka B. Policja ustaliła, że ofiara zmarła na skutek strzałów z broni pneumatycznej i przyduszenia. Jej ciało wrzucono do rowu.

Zobacz także

Pogrzeb zamordowanej Kornelii z Piaseczna i "protest przeciw bierności policji"

18 maja w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie odbyła się msza żałobna. Kornelia spoczęła na Cmentarzu Komunalnym. 16-latkę żegnała rodzina, przyjaciele i okoliczni mieszkańcy, których poruszyła jej tragedia.

Pogrzeb zamordowanej Kornelii
fot. Jan Bielecki/East News

Niech się nie trwożą serce wasze. Cała ta śmierć jest beznadziejna. Pytamy, dlaczego tak się stało, ale na ziemi nie znajdziemy na to pytanie odpowiedzi. Zapomnijmy dziś o złych rzeczach i emocjach. Pamiętajmy, że zawsze będziemy kochać Kornelię (..)

- powiedział podczas ceremonii ksiądz z parafii w Piasecznie, cytowany przez "Fakt". "Rodzina dziękuje za pomoc w poszukiwaniach" - dodał.

Po ceremonii część żałobników, głównie młodzież, przeszła pod piaseczyński urząd miejski, by zapalić znicze i "zaprotestować przeciwko bierności policji w sprawie morderstwa".

Jak donosi piasecznonews, zgromadzeni starali się zachować dystans, jednak przemarsz został uznany za nielegalne zgromadzenie. Wiele osób wylegitymowano i spisano.

Zobacz także

Zaginiona Kornelia brutalnie zamordowana

Kornelia zaginęła 11 lutego 2020 roku. Po tym, jak 16-latka nie wróciła na noc do domu, jej rodzina wezwała policję. Poszukiwania nastolatki trwały 2,5 miesiąca. Ciało dziewczyny znaleziono 26 kwietnia na terach leśno-łąkowych przy ulicy Mickiewicza w Konstancinie. Znalazł je przypadkowy przechodzień.

Prokuratura ustaliła, że Kornelia zginęła od strzałów z broni pneumatycznej oraz przyduszenia. Oprawcy na koniec wrzucili ciało do dołu, a wcześniej dwukrotnie uderzyli łopatą.

Policja zatrzymała siedem osób, w tym trzy nieletnie. Ostatecznie zarzut zabójstwa usłyszał 25-letni Partyk B. oraz nieletnia Martyna S. W dniu pogrzebu 16-latki ujawniono szokujące fakty. Z najnowszych informacji "Super Expressu" wynika, że ofiara została zakopana żywcem.

protest
fot. Jan Bielecki/East News

RadioZET.pl