Zamknij

Ostrzelanie siedziby SLD. Policja zatrzymała podejrzanego

14.07.2020 20:20
siedziba SLD na ul. Złotej
fot. Jakub Kaminski/East News

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie okna w biurze poselskim SLD przy ul. Złotej, w którym wisiał plakat kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. W miejscu zamieszkania 42-latka zabezpieczono dwa pistolety pneumatyczne i śrut w postaci metalowych kulek.

Jak przekazał we wtorek wieczorem podkom. Piotr Świstak, policjanci w miejscu zamieszkania zatrzymali we wtorek 42-letniego mężczyznę. 

Zobacz także

Ostrzelanie siedziby SLD. Policja zatrzymała podejrzanego

42-latek był notowany za posiadanie narkotyków, groźby karalne i kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Podczas przeszukania w mieszkaniu zabezpieczono dwa pistolety prawdopodobnie zasilane gazem CO2 oraz około 1500 sztuk śrutu w postaci metalowych kulek

– podał Świstak.

Wcześniej o sprawie informowała rzeczniczka partii Anna Maria Żukowska. "W poniedziałek mój asystent zdejmował z okna plakat Roberta Biedronia i zauważył, że pod spodem jest dziura" - powiedziała. Jak dodała, "okazało się, że jest ona wynikiem oddania strzału z broni pneumatycznej kaliber 4,5 mm".

Jak przekazała Żukowska, dziury w szybach znajdowały się także w restauracji, której witryny znajdują się pod oknami siedziby SLD.

Ktoś na pewno celował do plakatów Biedronia, bo policja poinformowała mnie, że wskazuje na to trajektoria lotu, że ktoś tak celował, ale trafił ciut poniżej

- powiedziała.

Okno w siedzibie SLD, gdzie znalazły się ślady po śrucie, należy do biura rzecznika i jednocześnie jest biurem poselskim Żukowskiej.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP