Zamknij

Znamy wyniki rekrutacji do przedszkoli w Warszawie. Co z nieprzyjętymi dziećmi?

Magdalena Barszczak
13.05.2020 10:59
przedszkole
fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w Warszawie. W stolicy przyjęto 19 580 dzieci w ramach naboru na lata 2020/2021 - poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

  • Znamy wyniki rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w Warszawie na lata 2020/2021.
  • W tegorocznej rekrutacji nie dostało się 3600 dzieci - poinformowała rzeczniczka ratusza.
  • Dla najmłodszych, którzy nie dostali się do przedszkoli pierwszego wyboru, przygotowane zostaną miejsca w innych placówkach - zapowiedziała Karolina Gałecka.
  • Rodzice przyjętych dzieci muszą teraz potwierdzić wolę zapisu do przedszkola lub szkoły, gdzie dziecko przyjęto.
  • Przedszkola i żłobki zostaną ponownie otwarte w Warszawie w poniedziałek, 18 maja.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych opublikowano we wtorek o godz. 13 w przedszkolach i w szkołach podstawowych.

"Znamy już wyniki rekrutacji 2020/21 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w Warszawie. Przyjęliśmy 19 580 dzieci (w poprzedniej rekrutacji było to 19 257) w tym: 11 832 trzylatków, 1 170 czterolatków, 704 pięciolatków i 5 874 sześciolatków" - napisała na Twitterze Kaznowska.

Informacja o przyjęciu lub nieprzyjęciu dziecka będzie również dostępna w systemie rekrutacyjnym po zalogowaniu się na internetowym koncie dziecka.

Zobacz także

Rekrutacja do przedszkoli w Warszawie na lata 2020/2021. Rodzice ponad 3 tys. dzieci mają problem

Jak zapowiedziała rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka, dla najmłodszych, którzy nie dostali się do przedszkoli pierwszego wyboru, Warszawa przygotuje miejsca w innych placówkach.

W tegorocznej rekrutacji nie dostało się 3600 dzieci. Zgodnie w wymogiem ustawowym zapewnimy im miejsca w innych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

- zapewniła w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Jak podkreśliła Gałecka, w pierwszej kolejności brana będzie pod uwagę dzielnica, w której mieszkają dzieci. "Jeśli nie będzie to możliwe, ostatecznie znajdą się na liście tam, gdzie będą wolne miejsca" - dodała rzeczniczka.

Rodzice przyjętych dzieci muszą teraz w terminie od 12 do 20 maja (do godz. 16) potwierdzić wolę zapisu do przedszkola lub szkoły, gdzie dziecko przyjęto.

Można to zrobić online albo przesyłając skan czy zdjęcie potwierdzenia woli zapisu na adres mailowy przedszkola lub szkoły.

Zobacz także

Żłobki i przedszkola w Warszawie otwarte od 18 maja

W poniedziałek w stolicy ponownie zostaną otwarte przedszkola i żłobki. Jak przekazał podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zgodnie z wytycznymi rządowymi w jednej grupie przedszkolnej może być 12 dzieci. "Sami jednak musieliśmy przygotować dokładne procedury bezpieczeństwa, które wprowadzimy w życie w placówkach" - dodał.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Miasto zakupiło na rzecz przedszkoli i żłobków 3 mln środków ochrony osobistej, 3 mln par rękawiczek, 320 tys. masek, 20 tys. przyłbic ochronnych i 3,5 tys. fartuchów. "Jest to niezbędny asortyment, by zabezpieczyć personel obiektów" - podkreślił Trzaskowski.

Włodarz stolicy zaznaczył, że w ciągu ostatnich siedmiu dni poddano ozonowaniu 1000 obiektów, z czego w miniony weekend w ten sposób oczyszczono 270 placów zabaw w przedszkolach i żłobkach.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/tvnwarszawa.pl