Zamknij

Strzelanina na Targówku. Zaatakował policję i popełnił samobójstwo

28.01.2021 18:30

Strzelanina na warszawskim Targówku. Poszukiwany mężczyzna oddał strzały w kierunku policjantów. Niedługo po tym, popełnił samobójstwo we własnym mieszkaniu.

strzelanina na Targówku
fot. Shutterstock

Strzelanina w Warszawie w dzielnicy Targówek. Policja próbowała zatrzymać poszukiwanego mężczyznę, który był w jednym z mieszkań przy ul. Lewinowskiej. - Kiedy policjanci udali się na miejsce, mężczyzna zorientował się, wyciągnął w ich kierunku broń i oddał kilka strzałów. Nikomu na szczęście nic się nie stało - relacjonowała w rozmowie z "TVN Warszawa" rzeczniczka komendy policji na Targówku. 

Obława trwała ok. 45 minut. Na miejscu obecni byli antyterroryści ze specjalistycznym sprzętem, policyjni negocjatorzy, a także karetka pogotowie. Akcja służb zakończyła się śmiercią napastnika, który zastrzelił się we własnym mieszkaniu.

Strzelanina na warszawskim Targówku. Mężczyzna zaatakował policjantów i popełnił samobójstwo

– Oddał kilka strzałów w kierunku policjantów. Na miejscu były wykonywane czynności przez antyterrorystów i negocjatorów policyjnych. Była też załoga karetki pogotowia. Niestety okazało się, że mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. W chwili obecnej są wykonywane czynności prokuratorskie – powiedziała w rozmowie z "RDC" Irmina Sulich, rzeczniczka komendy na Targówku.

Policja nie ujawniła, za co mężczyzna był poszukiwany. Strzelanina miała miejsce w okolicy ul. Potulickiej i Lewinowskiej. Teraz sprawą zajmie się prokuratura.

RadioZET.pl/ Radio dla Ciebie/ TVN Warszawa