Zamknij

Tragiczny wypadek na budowie II linii metra. Nie żyje jedna osoba

05.03.2021 16:32
Metro Bródno
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER (budowa II linii metra - zdjęcie poglądowe)

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na budowie II linii metra na warszawskim Bródnie. Jak dowiedziało się Radio ZET, jedna osoba nie żyje, druga przebywa w szpitalu. 

Wypadek miał miejsce w piątek po południu (ok. 15 przy ul. Bazyliańskiej) na budowie II linii metra na osiedlu Bródno (północno-wschodnia część Warszawy). O sprawie poinformował na Twitterze reporter Radia ZET Maciej Sztykiel.

Wiadomo, że przy stacji C21 łyżka koparki obluzowała się, po czym spadła na pracowników. Nie żyje jeden z nich, którego łyżka przygniotła, natomiast drugi poszkodowany przebywa w szpitalu. 

Jak dodał Sztykiel, na miejsce dotarły już służby - policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Na miejsce przybył także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski:

"Dotarła do mnie tragiczna wiadomość. Jeden z pracowników zaangażowanych w budowę metra zginął w wypadku. Udałem się na miejsce i poprosiłem Prezesa Metra Warszawskiego Jerzego Lejka o pilne wyjaśnienie przyczyn wypadku i pomoc rodzinie zmarłego. Łączę się w bólu jego bliskimi" - napisał na Twitterze.

RadioZET.pl/PAP/MaS