Zamknij

Koronawirus w przedszkolu. Dzieci, rodzice i personel placówki na kwarantannie

08.06.2020 15:00
przedszkole
fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News (zdj. ilustracyjne)

Przedszkole w warszawskich Włochach jest zamknięte. U jednego z dzieci wykryto koronawirusa. Podopieczni oraz personel placówki zostali objęci kwarantanną.

Wirusa SARS-CoV-2 wykryto w przedszkolu w Ursusie przy ulicy Ryżowej. Jak przekazała w rozmowie tvnwarszawa.pl rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka, dziecko zaraziło się prawdopodobnie od swoich rodziców.

Zobacz także

Dziecko z koronawirusem. Przedszkolaki i personel na kwarantannie

Koronawirusem zaraziło się dziecko z najmłodszej 12-osobowej grupy. Reporter TVN24 przekazał, że na kwarantannie przebywają przedszkolaki i personel placówki. Doprecyzował, że w momencie wykrycia zakażenia do przedszkola uczęszczało siedem osób.

Testy na SARS-CoV-2 wykazały zakażenie u matki i ojca zakażonego chłopca. W związku z potwierdzeniem zarażenia koronawirusem zamknięto przedszkole oraz filię.

Trwa dezynfekcja. Jak poinformował reporter TVN24, dyrekcja przekonuje, że dzieci z pozostałych grup nie miały kontaktu z osobą zakażoną, ponieważ bawiły się oddzielnie, a place zabaw były dezynfekowane.

Joanna Narożniak, rzeczniczka Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, podkreśliła, że placówka przy Ryżowej 17 została zamknięta do końca tygodnia decyzją dyrekcji, a nie inspekcji sanitarnej.

Osoby z bezpośredniego kontaktu – kilkoro dzieci z grupy i ich rodzice oraz personel przedszkola z bezpośredniego kontaktu zostaną objęci kwarantanną i będą skierowani na wymazy najwcześniej po siódmym dniu od kontaktu. O filii przedszkola na razie nie mamy informacji. Trwa dochodzenie

- podsumowała Narożniak.

Zobacz także

RadioZET.pl/tvnwarszawa.pl