Zamknij

Wypadek na Muranowie. Pijana pędziła 120 km/h. Zginął młody kierowca

28.06.2021 11:22
Wypadek na Muranowie
fot. PSP Warszawa

Do sądu trafił akt oskarżenia ws. śmiertelnego wypadku na Muranowie. Pijana 27-latka pędziła przez miasto 120 km/h. Zginął młody kierowca, a pasażer został ciężko ranny.

Do wypadku na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z ulicą Stawki w Warszawie doszło 3 października 2020 roku. W tył oczekującego na zmianę światła volkswagena Golfa wjechało audi. Młody kierowca samochodu z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł. Obrażenia ciała pasażera zostały uznane za ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Wypadek na Muranowie. 27-latka jechała 120 km/h, była pijana

Jak podaje portal TVN Warszawa, sądowi biegli ustalili, że w momencie zderzenia z volkswagenem licznik audi pokazywał około 120 km/h. Połowa golfa została dosłownie zmiażdżona. 27-letnia Aleksandra K. wsiadła do samochodu tuż po wyjściu z klubu nocnego. Miała blisko dwa promile alkoholu we krwi. 

– Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Aleksandrze K. – przekazała w rozmowie z TVN Warszawa Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 27-latce grozi kara 12 lat więzienia. 

RadioZET.pl/TVN Warszawa