Zamknij

Śmiertelny wypadek na stacji metra Centrum. Nie żyje jedna osoba

03.01.2021 13:54
Wypadek metro Centrum
fot. Jakub Kamiński/East News

Na stacji metra Centrum doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym zginęła jedna osoba. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin – poinformował w niedzielę Paweł Siedlecki z Metra Warszawskiego. 

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę ok. godziny 13 na stacji metra Centrum w Warszawie. Jedna osoba zginęła pod kołami nadjeżdżającej kolejki. Na miejscu działają służby. - Można się spodziewać, że utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin – powiedział Siedlecki.

- Jeden z pasażerów skoczył pod koła nadjeżdżającego pociągu. Zginął na miejscu. Na miejscu pojawiły się służby, a pasażerowie, którzy przebywali w wagonach metra, zostali poproszeni o opuszczenie miejsca. Na linii Wilanowska-Centrum podstawiono autobusową komunikację zastępczą - relacjonował z kolei reporter stołecznej "Gazety Wyborczej". 

Zobacz także

Pociągi metra linii M1 kursują w pętlach Kabaty – Wilanowska – Kabaty i Młociny – Dw. Gdański – Młociny. Zastępcza linia autobusowa "Za Metro" została uruchomiona na trasie: Metro Wilanowska – Puławska – Waryńskiego – Marszałkowska – gen. Andersa – Mickiewicza – Pl. Wilsona.

RadioZET.pl/PAP/warszawa.wyborcza.pl