Zamknij

Rzucił się na człowieka z siekierą, zadał kilka ciosów. Grozi mu dożywocie

12.01.2022 06:40
Atak siekierą, zarzut usiłowania zabójstwa
fot. screen KRP VII w Warszawie

Policjanci z warszawskiego Wawra zatrzymali 28-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa - poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII nadkom. Joanna Węgrzyniak. Z ustaleń PAP wynika, że zatrzymany mężczyzna zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów siekierą.

Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek 10 stycznia przy ulicy Korkowej w Warszawie. Kierowca jednego z autobusów miejskich zauważył, że jeden z pasażerów mocno krwawi.

Na miejsce została wezwana policja oraz karetka pogotowia. Sprawą mocno krwawiącego człowieka zajęli się kryminalni z komisariatu z warszawskiego Wawra.

Zadał kilka ciosów siekierą. Grozi mu dożywocie

"Bardzo szybko dotarli do osoby, która miała mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem" – przekazała w komunikacie nadkom. Joanna Węgrzyniak z KRP VII w Warszawie.

Z dalszych ustaleń i zdobytych dowodów wynika, że 28-latek zaatakował pokrzywdzonego i zadał mu ciosy ostrym narzędziem. Mężczyzna został zatrzymany zaledwie dzień po zdarzeniu. PAP ustaliła, że narzędziem ataku była siekiera – mężczyzna zadał nią kilka ciosów.

Po zatrzymaniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywocie.

RadioZET.pl/Komenda Rejonowa Policji VII w Warszawie