Zamknij

Warszawa. Zawalił się sufit w galerii handlowej. Ewakuowano kilkadziesiąt osób

27.05.2021 17:35
Straż Pożarna
fot. ilustracyjne. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W jednej z galerii handlowych przy ulicy Górczewskiej w Warszawie zawalił się podwieszany sufit. Straż Pożarna ewakuowała kilkadziesiąt osób. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. 

Do niebezpiecznego zdarzenia w galerii handlowej przy ulicy Górczewskiej na warszawskim Bemowie doszło w czwartek po południu.  Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o zerwaniu podwieszanego sufitu. Jak podaje Interia, służby zadecydowały o zamknięciu budynku. Ewakuowano około 50 osób. 

Warszawa. Zerwał się sufit w galerii handlowej przy Górczewskiej

Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej. W akcji brała również udział grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 15 na warszawskiej Pradze. Strażacy obawiali się, że doszło do odkształcenia jednej ze stalowych belek. 

- Okazało się, że zarwaniu uległo kilkanaście zaczepów sufitu podwieszanego, który ugiął się pod własnym ciężarem. Konstrukcja nie została naruszona - powiedział mł. kpt. Michał Wichrowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Decyzję w sprawie dalszego użytkowania obiektu wyda Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Zdaniem strażaków uszkodzenia w galerii handlowej nie są poważne.

RadioZET.pl/Interia