Zamknij

Warszawiacy kochają stolicę. Zaskakujące wyniki badań

02.01.2020 15:54
Warszawa
fot. Shutterstock

Mieszkańcy Warszawy kochają swoje miasto. Znamy najnowsze wyniki badania Barometru Warszawskiego. Padł rekord: aż 95% mieszkańców Warszawy chwali sobie życie w stolicy.

95% warszawiaków pozytywnie myśli o swoim mieście. Badanie oceniające poziom życia w Warszawie pokazało rekordowe wyniki. Władze Warszawy mają się czym chwalić.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Warszawiacy kochają stolicę. Wiemy, za co

Barometr Warszawski to badanie, które ocenia poziom życia w stolicy. Pomiary realizowane są na próbie 1100 mieszkańców.

Barometr Warszawski realizowany jest na losowej i reprezentatywnej próbie mieszkańców stolicy. Ankieterzy przeprowadzają bezpośrednie wywiady (face-to-face) w domu respondenta, przy wykorzystaniu techniki CAPI (Computer Assisted Personal Interview). Każdy z pomiarów realizowany jest na próbie 1100 mieszkańców Warszawy w wieku 15 i więcej lat. Maksymalny statystyczny błąd pomiaru dla tej wielkości próby wynosi +/- 3 procent – czytamy na stronie Urzędu Miasta Warszawa.

Zobacz także: Nie masz planów na najbliższy weekend? Warszawa pełna atrakcji

Za co mieszkańcy stolicy najbardziej ją kochają? Warszawiacy cenią sobie stan zieleni w mieście, porządek i bezpieczeństwo. Pozytywnie oceniają także pracowników urzędów miejskich.

Nie wszystko jednak funkcjonuje w Warszawie idealnie. Warszawiacy chcieliby poprawy jakości służby zdrowia, ulepszenia infrastruktury i zlikwidowania korków w mieście.

Badania Barometru Warszawskiego zostały przeprowadzone w październiku i listopadzie 2019 roku. Mogły one nie uwzględnić nastrojów mieszkańców po zapowiedziach podwyżek za wywóz śmieci.

Zobacz także: Martwe ptaki na chodniku w centrum stolicy. To efekt fajerwerków?

RadioZET.pl/Urząd Miasta Warszawa

C