Zamknij

Słonica Erna nie mogła wstać po nocnej drzemce. Interweniowała straż pożarna

03.03.2020 11:24

Jak się okazuje, słonie także mają problem ze wstaniem. Przekonało się o tym warszawskie ZOO, które na pomoc musiało wzywać straż pożarną. Dzięki temu słonica Erna wróciła do pionu.

Słonica Erna z Warszawskiego ZOO
fot. Facebook.com/Warszawskie ZOO

W piątek, 28 lutego 2020 roku do warszawskiego ZOO zawitała straż pożarna. Uczestniczyli oni w akcji "stawiania" słonia. Erna - najstarsza samica nie mogła wstać po nocnej drzemce.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Jak informuje warszawskie ZOO, słonie śpią na stojąco. Zdarza się im jednak robić krótkie drzemki na leżącą. Po takim właśnie spoczynku problem ze wstaniem miała najstarsza słonica ZOO w Warszawie - Erna.

Nasza najstarsza samica Erna, po nocnej drzemce, miała problem z podniesieniem się. Opiekunowie byli zmuszeni poprosić o wsparcie straż pożarną

- przekazało w mediach społecznościowych ZOO Warszawa.

Zobacz także

Strażacy, aby pomóc zwierzęciu, użyli specjalnych poduszek pneumatycznych używanych do podnoszenia samochodów. Odpowiedni sprzęt i zaangażowanie pracowników ZOO oraz strażaków umożliwiło podniesienie 4,5 tonowej słonicy. "Erna jak tylko poczuła, że jej pozycja się pionizuje - sama wstała" - poinformowało ZOO. Po wszystkim opiekunowie nagrodzili ją sokiem malinowym, który słonica uwielbia.

loader

RadioZET.pl