Zamknij

Potężne wichury nad Polską. Betonowy mur przewrócił się na kobietę

21.10.2021 19:13
betonowy mur runął na kobietę
fot. TVN Warszawa

Groźny wypadek w Warszawie na ul. Burakowskiej. Jak informuje tvnwarszawa.pl betonowy mur przewrócił się na kobietę. Została lekko ranna. "Kiedy runął na chodnik, uszkodził też jeden samochód" - podaje portal.

Wichury szaleją nad Polską. Z całego kraju docierają informacje o licznych zniszczeniach, przerwach w dostawie prądu, a także wielu osobach poszkodowanych i ofiarach śmiertelnych.

Groźny wypadek miał miejsce w Warszawie na ul. Burakowskiej. Jak informuje tvnwarszawa.pl betonowy mur przewrócił się na kobietę. - Pod wpływem silnego wiatru przewrócił się stary, betonowy mur. Ranił przechodzącą chodnikiem kobietę - powiedziała Monika Nawrat z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji. Jak dodała, kobieta trafiła do szpitala.

Wichury nad Polską. Betonowy mur runął na kobietę

- Ranna kobieta sama wydostała się spod ogrodzenia. Udzielaliśmy jej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki - przekazał Michał Skrzypa ze stołecznej straży pożarnej. Wiadomo, że mur miał około dwa metry wysokości, 20 szerokości. Kiedy runął na chodnik, uszkodził jeden samochód.

Ponad 7,5 tys. razy interweniowali strażacy w związku z silnym wiatrem - poinformował PAP bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Najwięcej interwencji miało miejsce w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.

Strażacy odnotowali cztery ofiary śmiertelne, wszystkie w województwie dolnośląskim. W miejscowości Rusko w powiecie świdnickim w wyniku silnego podmuchu wiatru auto dostawcze zostało zepchnięte z drogi i dachowało. Zginęła jedna osoba.

Kolejna osoba zginęła w miejscowości Siechnice w powiecie wrocławskim, gdy zawaliła się na nią ściana budowanego domu; dwie osoby zginęły we Wrocławiu po tym, jak drzewo przewróciło się na samochód osobowy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ tvnwarszawa.pl/ PAP