Zamknij

28-latek pobił dwoje małych dzieci. Trafiły one do szpitala

14.10.2020 09:37
Zatrzymanie 28-latka
fot. KRP IV - Bemowo, Wola

Warszawa. Policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o pobicie dzieci w wieku 3 lat oraz 16-miesięcy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, aktualnie przebywa w areszcie.

Policjanci z komisariatu na warszawskiej Woli zatrzymali 28-latka, który podejrzany jest o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia dzieci w wieku 3 lat oraz 16 miesięcy. Uderzenia mężczyzny spowodowały u dzieci obrażenia ciała oraz głowy.

Warszawa. 28-latek pobił dwoje dzieci

O pobiciu 3-letniego i 16-miesięcznego dziecka policjanci dowiedzieli się ze szpitala. Placówka przekazała mundurowym informacje, że na jednym z oddziałów przebywa dwoje dzieci z obrażeniami ciała oraz głowy. Według medyków mogły one powstać w wyniku działań osób trzecich.

Zobacz także

"W wyniku podjętych czynności ustalili, że w chwili zdarzenia dziećmi opiekował się konkubent matki. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy mężczyźnie marihuanę. 28-latek trafił do policyjnej celi" - przekazała Marta Sulkowska z wolskiego komisariatu.

Zobacz także

Policjanci o całym zdarzeniu poinformowali także sąd rodzinny i opiekuńczy. Jak się okazuje, 28-letni mężczyzna był wcześniej notowany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu oraz posiadanie narkotyków. Podejrzanemu zostały przedstawione zarzuty: narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletnich. Prokuratura poparła wniosek funkcjonariuszy policji i zastosowała wobec mężczyzny środek izolacyjny. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

181-198162
fot. KRP IV - Bemowo, Wola
181-198163
fot. KRP IV - Bemowo, Wola

RadioZET.pl/KRP IV - Bemowo, Wola