Zamknij

Policyjny pościg na Woli. Mężczyźni przewozili narkotyki

22.04.2020 10:11
Pościg na Woli
fot. KRP IV - Bemowo, Wola

W sobotę, 18 kwietnia policjanci z woli ruszyli w pościg za kierowcą infiniti, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zanim mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych, wcześniej wyrzucił plecak. Jak się okazało później, była w nim marihuana.

W minioną sobotę policjanci zauważyli samochód, który nie zatrzymał się na skrzyżowaniu, gdzie sygnalizator pokazywał czerwone światło. "Przy użyciu sygnałów uprzywilejowania ruszyli w kierunku pojazdu i poinformowali kierowcę, aby ten zatrzymał się na parkingu. Kierujący jednak gwałtownie przyspieszył i próbował odjechać. Policjanci podjęli pościg" - przekazała Marta Sulkowska z komendy na Woli.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Do policjantów dołączyły inne patrole. Kierowca natomiast nie zwalniał. Z piskiem opon wjeżdżał w wolskie ulice. W trakcie ucieczki przez okno wyrzucił także plecak z marihuaną. Następnie funkcjonariusze zajechali mu drogę i zatrzymali samochód.

Zobacz także

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła plecak wypełniony narkotykami. 28-letni kierowca i 30-letni pasażer zostali doprowadzeni do policyjnej celi. Śledczy z Woli gromadzili materiał dowodowy, zabezpieczone narkotyki zostały zbadane i zważone. Okazało się, że to prawie 200 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości ok. ośmiu tysięcy złotych

- poinformowała Marta Sulkowska.

Zobacz także

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie, okazało się, że mężczyźni byli poszukiwani oraz notowani za różne przestępstwa. "W ubiegłych latach obaj przebywali w zakładzie karnym, gdzie odbywali kary pozbawienia wolności. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Kierujący usłyszał zarzut w warunkach recydywy oraz dodatkowo odpowie za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu" - dodała policjantka.

Zobacz także

28-latek trafił do aresztu. Spędzi tam trzy miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

poscig 5
fot.
poscig 4
fot. KRP IV - Bemowo, Wola
poscig 3
fot. KRP IV - Bemowo, Wola
poscig 1
fot. KRP IV - Bemowo, Wola

RadioZET.pl/KRP IV - Bemowo, Wola