Zamknij

Policyjny pościg na Woli. Kierujący bez prawa jazdy i OC. Przewoził marihuanę

18.03.2020 10:51
Policyjny pościg na Woli
fot. East News/WOJCIECH STROZYK (zdjęcie ilustracyjne)

We wtorek około godziny 11:00 policja podjęła pościg na warszawskiej Woli. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało później, nie miał prawa jazdy, ubezpieczenia OC, był poszukiwany i w aucie miał narkotyki.

Mundurowi z Woli w trakcie służby zauważyli samochód, w którym na przedniej tablicy rejestracyjnej brakowało znaku legalizacyjnego. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać pojazd. Kierujący, zamiast zahamować, to przyśpieszył. Funkcjonariusze policji podjęli pościg.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Mężczyzna w pewnym momencie zahamował, porzucił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Kilka minut później został zatrzymany. Okazało się, że samochód, którym jechał, nie jest zarejestrowany i nie posiada obowiązkowego OC, a tablica rejestracyjna pochodzi od innego pojazdu. Okazało się również, że w lutym br. mężczyzna utracił prawo jazdy i jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez praską Prokuraturę. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli w środku kilka porcji marihuany

- przekazała Marta Sulowska z KRP IV.

Zobacz także

24-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/KRP IV - Bemowo, Wola