Zamknij

Wola: zmiany na skrzyżowaniu al. Solidarności z Żelazną. Będzie bezpieczniej?

08.01.2020 13:05
Sygnalizacja świetlna
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Na wolskim skrzyżowaniu alei „Solidarności” z ulicą Żelazną pojawiły się zmiany w organizacji ruchu. W tym miejscu bardzo często dochodziło do kolizji.

Zmiany na wolskim skrzyżowaniu

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Na skrzyżowaniu alei „Solidarności” z ulicą Żelazną bardzo często dochodziło do kolizji. Od wielu lat ten wolski przejazd pojawiał się na górze listy najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w stolicy. Drogowcy postanowili to zmienić.

Zobacz także

Kierowcy przemierzający warszawską Wolę narzekali na problematyczny manewr skręcenia w lewo z alei „Solidarności” w Żelazną. Musieli wtedy ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym z naprzeciwka.

Na wolskim skrzyżowaniu alei „Solidarności” z ulicą „Żelazną” została wydzielona faza do skrętu w lewo. Skorzystać mogą z niej kierowcy, którzy jadą od strony placu Bankowego. Ci, którzy udają się w przeciwnym kierunku – nie będą mogli skręcić. Stoi tam znak zakazu.

Obecnie na skrzyżowaniu obowiązuje wydzielona faza do lewoskrętu w Żelazną dla kierowców jadących od strony placu Bankowego – powiedziała w rozmowie TVN Warszawa Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Skręcenie z alei „Solidarności” w Żelazną było niełatwym manewrem. Bardzo często kierowcy stawali na środku trzypasmowej jezdni i blokowali sobie nawzajem przejazd i zasłaniali widoczność.

Zobacz także

Zarząd Dróg Miejskich przestawił sygnalizację na skrzyżowaniu i zadbał o pojawienie się nowego oznakowania.

Karolina Gałecka wyjaśniła także, dlaczego nie została wydzielona faza lewoskrętu dla kierowców jadących od strony Kercelaka.

Nie było możliwości wydzielenia fazy do lewoskrętu dla kierowców jadących od strony Kercelaka, ponieważ w tym układzie nie pozwala na to przepustowość jezdni. Dodatkowo musimy utrzymać koordynację sygnalizacji na pozostałych skrzyżowaniach alei „Solidarności". Na jezdni w kierunku placu Bankowego jest wytyczony buspas. Gdyby wytyczyć tam jeszcze pas do skrętu w lewo, do jazdy prosto zostałby tylko jeden pas – powiedziała rzeczniczka ZDM.

RadioZET.pl/TVN Warszawa

C