Zamknij

"30 gramów i 4 krzaczki marihuany na każdego obywatela". Rusza zbiórka podpisów

27.02.2020 09:50
Marihuana
fot. Pixabay

Stowarzyszenie Wolne Konopie będzie zbierać podpisy pod projektem legalizacji marihuany. Zabiegają o 30 gramów i cztery krzaczki marihuany na jednego obywatela. Czy w Polsce są szanse na legalizację THC?

Stowarzyszenie Wolne Konopie pracuje nad tym, aby w Polsce zalegalizować marihuanę. Swoje działania rozpoczynają zbiórką podpisów pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie legalizacji THC w Polsce.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Wolne Konopie startują z obywatelską inicjatywą ustawodawczą — na wiosnę 2020 zaczynamy zbiórkę podpisów pod projektem ustawy, który ma na celu zniesienie kar za uprawę i posiadanie marihuany na własny użytek

- przekazało stowarzyszenie.

Aktualnie w Polsce dopuszczalne jest tylko stosowanie marihuany w celach leczniczych. Ustawa przewiduje legalizację tej rośliny także w użytku prawnym. Jak informuje serwis "Gazety Wyborczej", stowarzyszenie Wolne Konopie postuluje o posiadanie "30 gramów i 4 krzaków marihuany dla każdego obywatela". Roślina miałaby być przeznaczona do użytku prywatnego. Stowarzyszenie nie prowadzi działań umożliwiających dystrybucję THC ani uprawy jej na skalę przemysłową.

Zobacz także

Zbiórka będzie trwać od maja do sierpnia 2020 - wtedy będziemy publikować listę miejsc i aktywistów, u których można będzie złożyć swój podpis. Polacy za granicą też mogą się podpisywać

- poinformowali autorzy pomysłu.

Organizatorzy wiedzą, że zebranie 100 tysięcy nie będzie łatwe, dlatego przygotowania ruszyły już z początkiem 2020 roku. Od kilku dni stowarzyszenie zapisuje wolontariuszy i rejestruje punkty zbierania podpisów. W całym kraju jest ich 150, w samej Warszawie już kilkanaście.

Zobacz także

Stowarzyszenie Wolne Konopie zapowiedziało, że jak zbierze 100 tysięcy podpisów, projekt trafi do Sejmu. Następnie będzie głosowanie.

RadioZET.pl/Wolne Konopie/Gazeta Wyborcza