Poszukiwali skarbów bez zezwolenia. Policja odebrała im łupy - wiemy, jakie

10.02.2020 13:28
Wykrywacz metalu
fot. East News/MICHAL KOSC (zdjęcie ilustracyjne)

Pracownicy Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie zauważyli dwóch mężczyzn z wykrywaczami metalu i łopatami w rejonie rzeki Bug w gminie Dąbrówka. Jak się okazało, obywatele Ukrainy robili to nielegalnie.

Mundurowi z komisariatu w Radzyminie zatrzymali 34- i 26-latka, którzy za pomocą wykrywacza metalu przeszukiwali rejon rzeki Bug w gminie Dąbrówka.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Policjanci postanowili sprawdzić, czy posiadają oni stosowne zezwolenia do poszukiwania zabytków. Okazało się, że dwaj bracia obywatele Ukrainy szukali w ziemi zakopanych "skarbów", jak oświadczyli, nie posiadali na to żadnych dokumentów — poinformował Tomasz Sitek z komisariatu w Wołominie.

Bracia usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa z ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Obywatele Ukrainy skorzystali z przysługującego im prawa i dobrowolnie poddali się karze.

Zobacz także

Funkcjonariusze zabezpieczyli także wydobyte przez mężczyzn rzeczy. Znaleźli oni kilka monet, łusek, pocisków, guzik i medalik. Przedmioty zostaną przekazane na rzecz Skarbu Państwa.

RadioZET.pl/KPP w Wołominie