samochodowa dziupla pod Wołominem

Dziupla samochodowa w lesie zlikwidowana. Samochody rozbierali na... polanie

03.03.2020 10:12
samochodowa dziupla pod Wołominem

Skradzioną na warszawskim Żoliborzu mazdę 6, śledczy znaleźli podczas likwidacji "dziupli" w lesie w miejscowości Tuł. W tej sprawie mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 23 do 30 lat. Są oni podejrzani o paserstwo i demontaż pojazdu pochodzącego z przestępstwa. Skradziona mazda 6 trafiła na policyjny parking.

Policjanci z Wołomina otrzymali informację o tym, że w lesie w okolicach gminy Klembów mogą być ukrywane i demontowane samochody na części pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze to sprawdzili.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Podczas kontroli masywu leśnego pomiędzy miejscowościami Tuł i Jasienica w zagajniku sosnowym ujawnili miejsce demontażu osobowej mazdy 6. Nadwozie pojazd znajdowało się na boku, obok niego widoczne były zdemontowane części karoserii, silnik, skrzynia biegów oraz tapicerka i pozostałe elementy wyposażenia. Policjanci ujawnili również dwa komplety tablic rejestracyjnych, jedne pochodzące z mazdy, drugie z renaul

- przekazał Tomasz Sitek z komendy w Wołominie.

Zobacz także

Jak się okazało, mazda 6 została skradziona z Żoliborza. Karoseria oraz zabezpieczone części tego samochodu trafiły na policyjny parking. Policjanci ustalili także personalia osób podejrzanych o kradzież. Trzech mężczyzn w wieku od 23 do 30 lat zatrzymano w ich miejscach zamieszkania.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, u jednego z nich 23-latka ujawnili dodatkowo środki odurzające w postaci marihuany

- poinformował Tomasz Sitek.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

Według ustaleń śledczych zatrzymani mieli ukryć skradzionych samochód, a następnie dokonać jego demontażu. Pozyskane elementy i części z mazdy miały następnie zostać sprzedane.

Zobacz także

Podejrzani mężczyźni usłyszeli zarzut pasterst

RadioZET.pl/KPP w Wołominie