Zamknij

"Wpadnij się za szczepić" bez zapisów już w weekend. Są dwa warunki

28.05.2021 18:16
Szczepienia przeciw COVID-19 w Warszawie
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Szczepienia przeciw COVID-19 mają w Warszawie przyśpieszyć. W ten weekend można bez zapisów otrzymać jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. W ramach akcji "Wpadnij na szczepienie" może to zrobić każdy, kto ukończył 18 lat i ma e-skierowanie.

Szczepienia przeciw COVID-19 w  Warszawie będą w ten weekend ułatwione. W punktach szczepień można przyjąć zastrzyk bez oczekiwania na swój termin. Akcja jest możliwa, ponieważ w stolicy będą dodatkowe dawki szczepionki.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Warszawie. Johnson&Johnson dla wszystkich chętnych

W ten weekend, czyli w ciągu dwóch dni, Warszawa chce zaszczepić ponad 21 tysięcy mieszkańców. 11 tysięcy to osoby już zapisane oraz 10 tysięcy w ramach weekendowej akcji. Co trzeba zrobić, aby móc "wpaść na szczepienie"?

– Każdy powyżej 18 roku życia, kto po godzinie 10 pojawi się w jednym z powszechnych punktów szczepień, będzie się mógł zaszczepić. Wystarczy tylko e-skierowanie. Zachęcamy wszystkich - szczepcie się, żebyśmy mogli być wszyscy bezpieczni i żebyśmy jak najszybciej wyszli z koronawirusa – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Osoby, które się zgłoszą otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson. - Serdecznie zapraszamy, aby jeszcze przed wakacjami wpaść na szczepienie preparatem Johnson&Johnson, o którym mówimy szczepionka wakacyjna – zachęcała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Zaszczepić będzie się można w czterech punktach powszechnych – na stadionie Legii przy Łazienkowskiej 3, w Białołęckim Ośrodku Sportu przy Strumykowej 21, w hali sportowej OSiR Targówek przy Ossowskiego 24 i w Wawerskim Centrum Kultury przy Żegańskiej 1. Do akcji dołączył też Zakład Opieki Zdrowotnej Ochota przy Szczęśliwickiej 36, więc również tam będzie można otrzymać zastrzyk.

Rafał Trzaskowski przekazał, że w Warszawie drugą dawkę szczepień dostało już prawie pół miliona osób. Robimy wszystko, aby szczepienia w Warszawie przyspieszyły – powiedział prezydent stolicy.

RadioZET.pl/DGP/TVN Warszawa/Urząd Miasta st. Warszawy/Twitter