Zamknij

Wszystkich Świętych. Nie będzie dodatkowej komunikacji po zamknięciu cmentarzy

30.10.2020 16:50
Wszystkich Świętych
fot. Shutterstock

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie nie uruchomi cmentarnych linii autobusowych i tramwajowych na 1 listopada. Decyzja zapadła po konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, który ogłosił, że do 2 listopada cmentarze pozostaną zamknięte. Miasto zarzuca rządowi brak konsultacji i podanie informacji w ostatniej chwili.

W związku z nadchodzącym świętem Wszystkich Świętych ZTM nie zorganizuje specjalnych linii cmentarnych. Decyzja zapadła tuż po konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział, że z racji niepokojącej sytuacji epidemicznej cmentarze w całej Polsce pozostaną zamknięte od 31 października do 2 listopada.

Warszawa. ZTM rezygnuje z dodatkowych linii cmentarnych 

Rzecznik ZTM przypomina, że pozostałe z zapowiadanych zmian w komunikacji pozostają. - Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać 1 listopada na wszystkich kursach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych. Niektóre regularne linie ZTM będą miały zmienione trasy oraz będą obsługiwane przez większe pojazdy. W okresie od 31 października do 1 listopada na zdecydowanej większości linii obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy – przekazał Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM w Warszawie.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ocenił na gorąco decyzję rządu mianem „kpiny”. Podkreślił, że stolica prosiła o decyzje od tygodni, a na organizację ruchu w okresie 1 listopada wydała już 1 mln zł.

RadioZET.pl/PAP