Zamknij

Wyjątkowy sad powstanie w Rembertowie? Każdy będzie mógł zerwać owoce i zioła

27.01.2020 13:20
Sad
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

W Warszawie powstanie "Nasze Owocarium"? Na taki pomysł wpadła jedna z mieszkanek stolicy. Projekt zgłosiła w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok.

"Nasze Owocarium" to miejsce, w którym rosłyby owoce i zioła. Do sadu można będzie przyjść i zjeść plony prosto z drzewa lub krzaka. Ponadto Owocarium byłoby miejscem, w którym można integrować się z innymi mieszkańcami Warszawy.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Nie można już zgłaszać projektów do budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Jak czytamy w serwisie Warszawa Nasze Miasto, to Agnieszka Chołuj zgłosiła pomysł "Nasze Owocarium".

Projekt odpowiada na wiele potrzeb osób dorosłych, jak i dzieci mieszkających w dużych miastach. Jedną z nich jest potrzeba kontaktu z prawdziwą przyrodą. Miejskie trawniki z betonowymi chodnikami i pojedynczymi nasadzeniami nie spełniają takiej roli – tłumaczy portalowi Warszawa Nasze Miasto Agnieszka Chołuj.

Zobacz także

Owocowy sad miałby powstać w Rembertowie przy ulicy Strażackiej. Niedaleko jest zlokalizowane popularne dzielnicowe miejsce rekreacji. Według autorki pomysłu "ta lokalizacja spowoduje, że społeczność w naturalny sposób zaangażuje się w dbanie o wspólny sad".

"Nasze Owocarium" miałoby być otwarte przez cały rok. Sad będzie miejscem spotkań z innymi ludźmi, a także wypoczynku i dobrej zabawy wśród natury.

Zobacz także

W sadzie w Rembertowie planowane jest posadzenie tylko tych drzew i krzaków, których owoce są jadalne (grusze, jabłonie, śliwy, krzewy malin, jeżyn i porzeczek), a także wieloletnie zioła. W Owocarium znalazłyby się także głóg, bez czarny oraz rokitnik, tymianek, lebiodka oraz mięta. Szacowany koszt realizacji projektu to 35 tysięcy złotych.

RadioZET.pl/Warszawa Nasze Miasto