Zamknij

XXI Manifa Warszawska z hasłem: Feminizm dla Klimatu. Klimat na antykapitalizm

04.03.2020 16:24
Manifa Warszawska
fot. East News/Jan BIELECKI

W niedzielę, 8 marca 2020 roku XXI Manifa przejdzie ulicami stolicy. W tym roku Warszawska Manifa maszeruje pod hasłem "Feminizm dla Klimatu. Klimat na antykapitalizm".

Już w najbliższą niedzielę, 8 marca ulicami Warszawy przejdzie Manifa. Start o godzinie 14:00 na placu Defilad. Wydarzenie organizuje Porozumienie Kobiet 8 Marca.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Chcemy zwrócić szczególną uwagę na katastrofę klimatyczną, która dzieje się tu i teraz, dotyczy każdej i każdego z nas. Chcemy stanąć ramię w ramię z aktywistkami i aktywistami klimatycznymi, prozwierzęcymi, pokazać, że klimat jest również naszą sprawą – sprawą feministyczną

- informują organizatorki.

Zobacz także

Pomysłodawczyni XXI Manify chcą pokazać, że "system kapitalistyczny niszczy tę planetę, korporacje zawłaszczają dobra wspólne, jednocześnie prowadząc narrację, która spycha odpowiedzialność na jednostki, a władze państw, pod wpływem właścicieli i prezesów tych korporacji, nie podejmują zmian systemowych, które są główną drogą na ratunek dla naszego gatunku".

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

"Gazeta Wyborcza" informuje, że Manifa po przemowach przejdzie do ronda Dmowskiego, a następnie Alejami Jerozolimski do ronda de Gaulle'a i skręci w ul. Nowy Świat. Demonstranci udadzą się także na ul. Świętokrzyską, by z powrotem ulicą Marszałkowską wrócić pod Pałac Kultury i Nauki. Organizatorzy szacują, że manifestacja potrwa około 3 godzin.

RadioZET.pl/XXI Warszawska Manifa/Gazeta Wyborcza