Zamknij

Zaatakowali wolontariusza WOŚP i ukradli mu puszkę [WIDEO]. Są w rękach policji

16.01.2020 10:29
Napad na wolontariusza WOŚP
fot. KSP

Warszawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w niedzielę, 12 stycznia 2020 roku ukradli dwie puszki WOŚP. Postawiono im zarzuty.

W niedzielę, 12 stycznia 2020 roku 28-latek razem ze swoim 36-letnim kolegą podawali się za pracowników ochrony. Najpierw ukradli puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestionującemu pracownikowi lokalu gastronomicznego na warszawskim Targówku.

Pierwsze przestępstwo miało miejsce w punkcie gastronomicznym na warszawskim Targówku. To tam dwaj zatrzymani mężczyźni, podając się za pracowników ochrony, podstępem zabrali puszkę z pieniędzmi kwestującemu pracownikowi lokalu, aby rzekomo zawieźć ją do sztabu orkiestry - powiedział PAP rzecznik śródmiejskiej policji, Robert Szumiata.

Później 28-latek napadł na 14-letniego wolontariusza WOŚP. Nastolatek myślał, że mężczyzna chce wrzucić pieniądze na WOŚP. Jednak tak się nie stało. Wyrwał chłopcu puszkę i zaczął uciekać.

Zobacz także

Wolontariusz postanowił biec za złodziejem, chciał odzyskać zebrane datki. 28-latek wskoczył do samochodu. W trakcie ucieczki przyciął drzwiami rękę 14-latka.

Mężczyźni zostali zatrzymani w miejscowości na terenie powiatu pruszkowskiego. Usłyszeli już zarzuty.

28-latek odpowie za kradzież rozbójniczą i oszustwo, a jego 36-letni kolega za oszustwo i paserstwo - poinformował policjant.

36-latek został objęty nadzorem policyjnym, natomiast młodszy mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

wosp puszka 4
fot. KSP
wosp puszka 3
fot. KSP
wosp puszka 2
fot. KSP

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP