Zamknij

Więził, gwałcił 23-latkę i zmuszał ją do prostytucji. Straszył, że zabije

26.05.2020 16:23
zatrzymany
fot. KPP Wołomin

Mieszkaniec Ząbek więził i zmuszał do prostytucji oraz obcowania płciowego 23-letnią obywatelkę Ukrainy. Mężczyzna znęcał się nad swoją ofiarą i groził jej śmiercią. Agresor trafił do tymczasowego aresztu i usłyszał zarzuty popełnienia łącznie pięciu przestępstw. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Przerażające wieści dotarły do mundurowych kilka dni temu. Funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach uzyskali informację o 23-latce z Ukrainy, która miała być zmuszana do uprawiania prostytucji.

Policjanci nawiązali kontakt z pokrzywdzoną, która zeznała, że była więziona przez 23-latka na terenie Warszawy.

Zobacz także

Więził 23-latkę. Zmuszał ją do seksu i prostytucji

Okazało się, że mężczyzna "zorganizował sobie biznes" polegający na zmuszaniu kobiety do prostytucji. Przemocą fizyczną i groźbami pozbawienia życia doprowadzał także 23-letnią obywatelkę Ukrainy do obcowania płciowego.

W tym samym czasie zmuszał ją też do picia płynu o nieustalonym składzie, zniszczył jej laptop i tablet powodując straty w kwocie 1600 złotych

- relacjonował asp. szt. Tomasz Sitek z wołomińskiej komendy.

23-letni sutener został schwytany jeszcze tego samego dnia w Ząbkach. Podczas przeszukania odzieży funkcjonariusze znaleźli u niego narkotyki w postaci metamfetaminy, mefedronu oraz amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu nie tylko zarzutów zmuszania do prostytucji, lecz również zgwałcenia, zmuszenia do określonego zachowania, zniszczenia mienia i posiadania środków odurzających

- poinformował Tomasz Sitek.

Policjanci i prokurator rejonowy złożyli do sądu w Wołominie wniosek o zastosowanie wobec 23-latka najsurowszego środka zapobiegawczego. Ten przychylił się do wniosku i nakazał umieścić mężczyznę w areszcie na najbliższe 3-miesiące. 23-latkowi grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/KPP Wołomin