Zamknij

Brutalne zabójstwo nieopodal centrum handlowego. "Uderzał go cegłą w głowę"

29.07.2022 08:09
Policja
fot. ilustracyjne. PECOLD/AGENCJA SE/East News

Nieopodal centrum handlowego Promenada w Warszawie 32-latek zabił swojego znajomego, uderzając go wielokrotnie cegłą w głowę. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze śmiercią 39-latka. Jeden z nich usłyszał zarzut zabójstwa, a drugi nieudzielenia pomocy ofierze.

Do zabójstwa w okolicach centrum handlowego Promenada na warszawskiej Pradze Południe doszło kilka dni temu. – Przechodzień spacerujący z psem w okolicy ogródków działkowych zauważył bezdomnych mężczyzn. Zaniepokoił go widok jednego z nich, ponieważ wszystko wskazywało na to, że nie żyje – przekazała nadkom. Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII. 

Warszawa. 32-latek zabił znajomego cegłą

Na miejsce została wezwana policja, która po odnalezieniu zwłok 39-letniego mężczyzny zatrzymała dwóch jego znajomych. Jak ustalili śledczy, mężczyźni wcześniej wspólnie spożywali alkohol. – Wnikliwe czynności kryminalne i dochodzeniowe, przeprowadzone pod nadzorem prokuratora oględziny i zeznania świadków pozwoliły ustalić, że na miejscu zdarzenia najprawdopodobniej doszło do zabójstwa – podała policjantka.

– 32-latek podczas libacji zdenerwował się na kolegę i zaatakował go cegłą, uderzał go wielokrotnie w głowę. Z kolei trzeci z mężczyzn nie zareagował ani też nie udzielił mu pomocy – podkreśliła.

Obaj zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Południe, gdzie 32-latek usłyszał zarzut zabójstwa oraz uszkodzenia ciała. – Jak dowiedli funkcjonariusze, kilkanaście dni wcześniej podejrzany zadał rany na szyi 39-latkowi – dodała policjantka. Z kolei 59-latek usłyszał zarzut za nieudzielenie pomocy. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec obu podejrzanych tymczasowy areszt.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C