Zima w mieście - ruszyły zapisy. Kto jest zwolniony z opłat?

15.01.2020 13:44
zima
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Ruszyły zapisy do "Zimy w mieście". W 2020 roku akcja zaplanowana została od 10 do 21 lutego 2020 r. w 108 szkołach, w tym 8 specjalnych.

Już można się zapisać do akcji "Zima w mieście". Jak co roku, warszawska edycja skierowana jest do uczniów szkół, którzy podczas ferii zostaną w stolicy.

W tym czasie najmłodsi będą mogli skorzystać z zajęć edukacyjno-wychowawczych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych, które odbywać się będą w szkołach, obiektach sportowych czy ośrodkach kultury.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Zima w mieście": zwolnienia z opłat

10 zł dziennie za opiekę i 10 zł za dwa posiłki - to koszt udziału w zajęciach organizowanych przez stolicę. Do tej pory opłata za wyżywienie wynosiła 7 zł dziennie. Miasto zmuszone jednak było ją podnieść.

Niestety ze względu na wzrost kosztów produktów, kosztów osobowych czy mediów byliśmy zmuszeni zwiększyć opłatę za wyżywienie do kwoty 10 zł. Działanie to wynika z troski miasta o jakość podawanych dzieciom posiłków - poinformowała PAP Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Nowością jest opłata za opiekę w wysokości 10 zł.

Nie dla wszystkich opieka i posiłki będą jednak płatne. Jak informuje ratusz, z opłat za opiekę oraz posiłki zwolnione są dzieci korzystające w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej.

Podstawą do zwolnienia z opłat jest zaświadczenie z macierzystej szkoły - wyjaśniają urzędnicy.

Zapisy już się rozpoczęły i potrwają do 21 stycznia 2020 r. do godz. 12:00. Do akcji można zgłosić dziecko poprzez stronę internetową Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Tegoroczna "Zima w mieście" obejmie 108 szkół, w tym osiem specjalnych. Akcja potrwa od 10 do 21 lutego, czyli w tym czasie, kiedy w Warszawie trwać będą ferie zimowe. Z zajęć w punktach zlokalizowanych w większości w szkołach podstawowych dzieci będą mogły korzystać od poniedziałku do piątku od godz. 7.00-8.00 do godz. 16.00-17.00.

RadioZET.pl/PAP/Urząd Miasta St. Warszawy