Zlikwidowano popularny bar mleczny w stolicy. "Tyle wspomnień. Straszna szkoda"

29.01.2020 12:15
Bar mleczny "Pod Barbakanem"
fot. East News/Wojtek Laski

"Pod Barbakanem" to bar mleczny, który znajdował się na warszawskiej Starówce. Lokal przestał istnieć wraz z początkiem bieżącego roku. To kolejny bar mleczny, który zniknął z mapy stolicy.

Bary mleczne były bardzo popularne w Warszawie w okresie PRL-u. Jak się okazuje, w tego typu lokalach najprawdopodobniej stołuje się coraz mniej osób. Kolejny bar mleczny zakończył swoją działalność. Tym razem "Pod Barbakanem".

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Pod koniec XX wieku do barów mlecznych zaczęło chodzić coraz mniej warszawiaków. W stolicy pojawiło się wiele innych miejsc, w których można zjeść.

Zobacz także

1 stycznia 2020 roku zamknięto "Pod Barbakanem". Bar mleczy mieścił się na warszawskiej Starówce przy ulicy Mostowej 27.

Szanowni Klienci. Informujemy, że z dniem 1 stycznia bar mleczny "Pod Barbakanem" kończy swoją działalność. Dziękujemy za wieloletnie zaufanie i korzystanie z naszych usług — takie ogłoszenie widnieje na kartce zawieszonej na drzwiach lokalu.

EN_01412747_0002
fot. East New/Wojtek Laski

Wielu warszawiaków żałuje, że "Pod Barbakanem" zostało zamknięte. Swoje uczucia wyrazili w licznych komentarzach na portalach społecznościowych.

Tyle lat! Tyle obiadów! Tyle wspomnień!

 

Jak mi szkoda tego miejsca...

 

Dzięki temu ("Pod Barbakanem" - przyp. red.) przetrwałam moje lata jako studentka. Jadłam tam posiłki w drodze z rysunku na wydział architektury. Przywiozłam tam nawet kilka lat temu swoje dzieci z Australii, gdzie mieszkam, aby skosztowały posiłków, którymi mama była karmiona za czasów studenckich. Straszna szkoda.

RadioZET.pl