Zamknij

Znany aktor rozebrał się do naga, żeby przekazać ważny komunikat

21.02.2020 16:56
Przemysław Bluszcz
fot. YouTube.com/Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa

Przemysław Bluszcz, znany aktor filmowy i serialowy, zrzucił ubranie, by w nietypowy sposób zachęcić mieszkańców Warszawy do wsparcia ursynowskiego hospicjum.

Aktor znany z takich filmów jak: "Drogówka", "Jesteś Bogiem", "Piłsudski" oraz seriali: "Leśniczówka", "Odwróceni" czy "Barwy szczęścia", dziś występuje w nowej roli. Przemysław Bluszcz pokazał się w "stroju Adama" po to, by przekazać swoim rodakom ważny komunikat. Chodzi o wsparcie Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Zrezygnowaliśmy ze scenografii, rekwizytów i kostiumów, zrezygnowaliśmy też z profesjonalnego sprzętu i specjalistów. Ale nasi pacjenci nie mogą

- mówi Bluszcz w spocie fundacji. Mocny przekaz ma zachęcić do przeznaczenia 1% podatku na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologicznego. Więcej informacji TUTAJ.

Jak tłumaczyła Dorota Jasińska, prezes Fundacji, Hospicjum Onkologiczne każdego roku otacza opieką ponad 3 tys. osób. Placówka stara się zapewnić swoim podopiecznym "życie najlepszej jakości mimo trudności związanych z nieuleczalną chorobą".

Naszą rolą jest stworzenie pacjentowi warunków do tego, by mógł godnie żyć mimo choroby: bez bólu i strachu, wśród osób, które rozumieją, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i bliskości

- mówiła prezes Fundacji w rozmowie z portalem haloursynow.pl.

Hospicjum onkologiczne wspiera także Darek Strojewski. O jego wyprawie po Europie pisaliśmy miesiąc temu. Chce pokonać pieszo dystans 7000 km, by zebrać pieniądze dla podopiecznych placówki. Towarzyszy mu wierny przyjaciel Pindol, którego adoptował z warszawskiego Schroniska Na Paluchu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Facebook.com/Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa/haloursynow.pl