Zamknij

Nie chcą dezynfekować wind? Na osiedlu mieszkają starsi ludzie

24.03.2020 14:46
Dezynfekcja
fot. East News/Lukasz Solski

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w miejscach, z których korzysta wielu ludzi, powinno przeprowadzać się dezynfekcje. Jednak nie wszyscy czują się do tego zobowiązani. Na osiedlu Zatrasie na warszawskim Żoliborzu spółdzielnia rzekomo nie czyści odpowiednio wind. Do sprawy odniosła się administracja Osiedla Zatrasie. 

Jak podaje Radio Kolor, na osiedlu Zatrasie na Żoliborzu spółdzielnia nie chce dezynfekować wind. W blokach sąsiednich dezynfekcje wind i klatek schodowych zaczęto przeprowadzać znacznie wcześniej. Na ten stan skarżą się mieszkańcy osiedla, którzy zwracają uwagę, że to nie pierwszy raz, gdy dochodzi do zaniedbań w kwestii sprzątania.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Na sąsiedniej Rudawce prace dezynfekcyjne były prowadzone. Tutaj takich nie było. Słyszymy na bieżąco, że różne spółdzielnie i wspólnoty przeprowadzają takie prace, by zapobiegać zarażeniom, w stanie zagrożenia epidemicznego" – powiedział Radiu Kolor Wiktor Zając ze stowarzyszenia Zatrasie. "Prosiliśmy, zwracaliśmy się do administracji, aby przeprowadziła tego typu prace, ale póki co nie otrzymaliśmy żadnej informacji zwrotnej. Na klatkach schodowych nie ma nawet informacji, że takie prace mają być przeprowadzone. Musimy podjąć jakieś działania" – dodał Pan Wiktor.

Zobacz także

RadioZET.pl otrzymało od Administracji Osiedla WSM Zatrasie oświadczenie, w którym poinformowało, że windy oraz inne części wspólne nieruchomości są regularnie dezynfekowane. 

Administracja Osiedla WSM Zatrasie na bieżąco, w miarę posiadanych zasobów pracowniczych i materiałowych prowadzi dezynfekcję części wspólnych nieruchomości (poręcze, klamki, domofon, windy). Dezynfekcja prowadzona jest przez etatowych pracowników administracji oraz firmy sprzątającej zgodnie z przydziałem obiektów do sprzątania. Dezynfekcja wykonana jest przy użyciu środków w działaniu wirusobójczym dopuszczonych do obrotu pozwolenia Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów owadobójczych. Administracja Osiedla WSM Zatrasie zakupiła dotychczas 20 litrów koncentratu pozwalającego na przygotowanie 500 litrów roztworu roboczego.

- czytamy.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/RadioKolor